Grusht rrëqethës i Halloween me lëng molle dhe duar fantazmë

Grusht rrëqethës i Halloween me lëng molle dhe duar fantazmë

Porcione: 12 persona | Koha e përgatitjes: 737 minuta

Grushti rrëqethës me duar fantazmë është mjaft i lehtë për t’u përgatitur. Është më mirë të ngrini duart e fantazmave gjatë natës, të përzieni grushtin e kuq të lëngut, çajit dhe shurupit dhe ta servirni në festën e Halloween.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Grusht rrëqethës i Halloween me lëng molle dhe duar fantazmë
Grusht rrëqethës i Halloween me lëng molle dhe duar fantazmë

Porcione: 12 persona | Koha e përgatitjes: 737 minuta

Grushti rrëqethës me duar fantazmë është mjaft i lehtë për t’u përgatitur. Është më mirë të ngrini duart e fantazmave gjatë natës, të përzieni grushtin e kuq të lëngut, çajit dhe shurupit dhe ta servirni në festën e Halloween.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Evropë | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Pije te lehta | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 1 limon
 • ml shurup mjedër
 • 500 ml lëng molle, i ftohtë
 • 1 L ujë mineral, i ftohtë
 • 1 qese çaj frutash
 • 100 g mjedër

Udhëzime

 1. Shpëlajini mirë dy dorezat me ujë.
 2. Mbushni dorezat me ujë dhe lidhni në fund.
 3. Vendosni dorezat e mbushura në frigorifer dhe lërini të ngrijnë gjatë natës. 150 ml ujë të vluar ziejmë dhe lëreni të ziejë për 5 minuta.
 4. Nxirreni qesen e çajit dhe lëreni çajin të ftohet.
 5. Përgatitni një enë për grusht.
 6. Shtypni lëngun nga një limon.
 7. Hidhni lëngun e mollës. , lëngun e limonit, shurupin e mjedrës dhe çajin e frutave në enën për punch.
 8. Tasi me punch mbyllet dhe ftoh për 2 orë. ngrirjen dhe shpëlajeni shkurtimisht nën ujë të ftohtë.
 9. Preni hapni nyjën dhe hiqni dorezën.
 10. The Vendosni me kujdes duart e akullit në tas dhe lëreni të fillojë festa e Halloween.

Vegla

 • Dorëza njëpërdorimshe pa pluhur
 • Tasi me tas
 • Fupa çaji
 • Shtypja e agrumeve
 • Ladle