Hamburger drithërues përbindësh i Halloween me domate

Hamburger drithërues përbindësh i Halloween me domate

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 20 minuta

Burgeri i frikshëm i vampirëve me simite të buta hamburgeri dhe petë të pjekura me lëng në skarë ka shije të papërmbajtshme dhe është një ushqim i shpejtë i përsosur për Halloween.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Hamburger drithërues përbindësh i Halloween me domate
Hamburger drithërues përbindësh i Halloween me domate

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 20 minuta

Burgeri i frikshëm i vampirëve me simite të buta hamburgeri dhe petë të pjekura me lëng në skarë ka shije të papërmbajtshme dhe është një ushqim i shpejtë i përsosur për Halloween.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: pjekje në skarë | Menu: Fast Food, Receta me video | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

 • ¼ qepë e kuqe
 • 4 qofte
 • 4 simite burger
 • 2 domate
 • 2 trangujve
 • 4-5 gjethe marule
 • 8 lugë salcë hamburgeri, ose krem sallate
 • 8-10 lugë ketchup
 • 1 grusht bajame të grira
 • 4 topa mocarela, mini
 • 1 lugë susam

Udhëzime

 1. Prijini petat nga të dyja anët në skarë për rreth 8-10 minuta.
 2. Pritni thikat e hamburgerëve dhe i theqini në grill derisa të jenë krokante.
 3. Prisni domatet në feta.
 4. Prisni imët qepën e kuqe.
 5. Prisni trangujve ne feta.
 6. Keni mocarellen e vogel.
 7. Lyejini fundet e simiteve te hamburgerit me salce hamburgeri.
 8. Siper shtroni qepen e kuqe.
 9. Siper vendosni fetat e domates.
 10. Siperme peten e pjekur ne skare. .
 11. Ketçapi Shpërndajeni sipër.
 12. Sipër vendosni gjysmën e sipërme të thinjave të hamburgerit.
 13. Vendosni shkopinj bajamesh për dhëmbët.
 14. Sipër vendosni dy gjysma mocarela për sytë.
 15. Vendosni feta kornichon sipër si nxënës.
 16. Vendosni hamburgerët e Halloween-it në gjethet e marules .
 17. Halloween Monster Hamburger Spërkateni me farat e susamit dhe shërbejeni.

Vegla

 • thikë
 • skarë gazi
 • darë barbekju
 • lugë
 • doreza për barbekju
 • dërrasë prerëse