Hell frutash me luleshtrydhe, rrush, kivi dhe ananas

4 persona | 10 minuta

Frutat në hell janë një ëmbëlsirë e shkëlqyer për t’u shoqëruar me fruta të freskëta të stinës. Mund të përdoret çdo lloj fruti dhe nuk ka kufi për kreativitetin.

Vlerësim: Ø 5 ( 4 vota )
Hell frutash me luleshtrydhe
Hell frutash me luleshtrydhe

4 persona | 10 minuta

Frutat në hell janë një ëmbëlsirë e shkëlqyer për t’u shoqëruar me fruta të freskëta të stinës. Mund të përdoret çdo lloj fruti dhe nuk ka kufi për kreativitetin.

Vlerësim: Ø 5 ( 4 vota )

Përbërës

 • 100 g luleshtrydhe
 • 80-100 g rrush
 • 2-3 kivi, gati për t’u ngrënë
 • 3 feta ananasi

Udhëzime

 1. Shpëlajini luleshtrydhet duke hequr zarzavatet.
 2. Rrushin e lani mirë, hiqni kërcellin dhe thajeni.
 3. Qrojini kivit dhe pritini në copa të mëdha.
 4. Preni fetat e ananasit në copa të mëdha.
 5. The copa frutash te pergatitura Merr radhe duke terhequr hell qebap ne dru.
 6. Mbani hellet e frutave ne vend te fresket derisa te jene gati per servirje.

Vegla

 • thikë
 • dërrasë prerës
 • hell druri