Hell mocarela domate Caprese me pjepër dhe feta

Hell mocarela domate Caprese me pjepër dhe feta

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Caprese si skewers ushqim me gisht është një ndryshim i madh nga një sallatë. Në këtë recetë, domatet dhe mocarela janë erëza me shalqi dhe djathë feta. Borziloku dhe kremi balsamik japin notën pikante aromatike.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Hell mocarela domate Caprese me pjepër dhe feta
Hell mocarela domate Caprese me pjepër dhe feta

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Caprese si skewers ushqim me gisht është një ndryshim i madh nga një sallatë. Në këtë recetë, domatet dhe mocarela janë erëza me shalqi dhe djathë feta. Borziloku dhe kremi balsamik japin notën pikante aromatike.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Vera | Rajon: Evropë | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Receta me video, Snacks, Vegjetariane | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 100 g domate hurme
 • 100 g djathë feta
 • 100 g shalqi
 • 50 g mini mozzarella
 • 1 grusht gjethe borziloku
 • uthull balsamike, sipas shijes

Udhëzime

 1. Preni fetën dhe shalqirin.
 2. Zvarritni domatet, shalqinin, fetën, mocarelën dhe borzilokun në mënyrë alternative në hell.
 3. Vendosni hellet e ushqimit me gisht në një pjatë.
 4. Spërkatni me uthull balsamike përpara se t’i shërbeni dhe shijojeni.

Vegla

 • thikë
 • dërrasë prerës
 • pjatë
 • shish kebab