Hot-dog i Halloween me gishta sallam dhe ketchup

Hot-dog i Halloween me gishta sallam dhe ketchup

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 15 minuta

Gishtat e mërzitur dhe të përgjakshëm të sallamit janë një rostiçeri e shkëlqyer për Halloween. Salsiçet e Vjenës priten në gishta dhe shërbehen me ketchup në një simite hot dog.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Hot-dog i Halloween me gishta sallam dhe ketchup
Hot-dog i Halloween me gishta sallam dhe ketchup

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 15 minuta

Gishtat e mërzitur dhe të përgjakshëm të sallamit janë një rostiçeri e shkëlqyer për Halloween. Salsiçet e Vjenës priten në gishta dhe shërbehen me ketchup në një simite hot dog.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Nxehtësia | Menu: Fast Food, Snacks | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

 • 4 salsiçe Vjene
 • 4 hot dogs, role
 • 40 g mustardë, mesatare të nxehtë
 • 40 g ketchup domate
 • 40 g majonezë
 • 20 g qepë të skuqura

Udhëzime

 1. Ngrohni salsiçet në ujë të nxehtë për rreth 5 minuta.
 2. Prisni simitet për së gjati, por mos i prisni deri në fund.
 3. Gërvishtini salsiçet me thikë si gishtat. “Fingertip”.
 4. Sipëri simiteve të prera me mustardë, majonezë dhe ketchup.
 5. Spërkateni me qepë të skuqura dhe vendosni gishtat e sallamit në simite.
 6. Shërbejini hot dogët me gishtat e sallamit dhe ketchup në një tavolinë bufe të Halloween.

Vegla

 • Pot
 • Thife