Hot dog të përgjakur me gishta sallam dhe qepë të skuqura për Halloween

Hot dog të përgjakur me gishta sallam dhe qepë të skuqura për Halloween

Gishtat e përgjakshëm të sallamit në një simite hot dog është gjithashtu një rostiçeri e shkëlqyer. Salsiçet e Vjenës priten në gishta dhe shërbehen me salcë hamburgeri, ketchup, turshi dhe qepë të skuqura në një simite hot dog.

Ju lutemi vlerësoni recetën

5 yje nga 4 vota

Përbërësit

 • 8 salsiçe, në një kavanoz
 • 8 hot dogs, simite
 • 60 g ketchup
 • 60 g salcë hamburgeri
 • 30 g qepë të skuqura
 • 200-250 g kastraveca hot dog, sallatë me kastravec të prerë në feta

Udhëzimet

 1. Ngrohni salsiçet në ujë të nxehtë.
 2. Pitni simitet në feta për së gjati, por mos i prisni deri në fund.
 3. Gërvishni salsiçet si gishtat me thikë. feta kastraveci.
 4. ketchup dhe qepë të skuqura sipër.
 5. Situza Hot Dog me gishta salsiçe dhe shërbejeni për Halloween.

Utils

 • Pot
 • Thife

Recetat e fundit