Hot grog klasik me rum të errët – receta dimërore

Hot grog klasik me rum të errët - receta dimërore

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 7 minuta

Grogu përbëhet nga vetëm tre përbërës: ujë, sheqer dhe rum i errët.Pija e përzier shërbehet e nxehtë dhe jep ngrohtësi të këndshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Hot grog klasik me rum të errët - receta dimërore
Hot grog klasik me rum të errët - receta dimërore

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 7 minuta

Grogu përbëhet nga vetëm tre përbërës: ujë, sheqer dhe rum i errët.Pija e përzier shërbehet e nxehtë dhe jep ngrohtësi të këndshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: dimrit | Rajon: Evropë | Përgatitja: Gatuaj | Menu: Pije Alkoolike, Pije te nxehta | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

  • 500ml ujë
  • 40g sheqer
  • 125ml rum i errët

Udhëzime

  1. Shkrini sheqerin në ujë të vluar.
  2. Hidhni në rum.
  3. Hidhni pijen e dimrit në një filxhan qelqi.
  4. Shërbejeni grogun të nxehtë.

Vegla

  • tenxhere
  • kupa gote
  • luge perzierje