Kafe aromatike e ftohtë me kakao dhe nenexhik

1 persona | 3 minuta

Kjo kafe e ftohtë e ftohtë me kakao është ideale për ditët e nxehta të verës. Kafeja e ftohtë është gjithashtu e rafinuar me nenexhik dhe ka shije tepër të shijshme. Kafja ka një aromë të këndshme dhe nenexhiku i jep një notë super të freskët.

Vlerësim: Ø 5 ( 4 vota )
Kafe aromatike e ftohtë me kakao dhe nenexhik
Kafe aromatike e ftohtë me kakao dhe nenexhik

1 persona | 3 minuta

Kjo kafe e ftohtë e ftohtë me kakao është ideale për ditët e nxehta të verës. Kafeja e ftohtë është gjithashtu e rafinuar me nenexhik dhe ka shije tepër të shijshme. Kafja ka një aromë të këndshme dhe nenexhiku i jep një notë super të freskët.

Vlerësim: Ø 5 ( 4 vota )

Përbërës

 • 5-6 gjethe nenexhiku, për servirje
 • 1 lugë çaji pluhur kafeje të çastit
 • 1 lugë kakao pluhur
 • 1 lugë çaji sheqer
 • 2 kube akulli, për servirje
 • 200 ml qumësht

Udhëzime

 1. Në një blender rrihni qumështin, kakaon, kafenë dhe sheqerin.
 2. Vendosni kube akulli në gotë dhe mbushini me kafe të ftohtë.
 3. Kafenë e ftohtë e zbukuroni me nenexhik dhe shijojeni.

Vegla

 • kupa matëse
 • lugë çaji
 • përzierëse qendrore
 • gotë