Kafshime të shpejta baguette me salmon dhe guacamole

Kafshime të shpejta baguette me salmon dhe guacamole

Porcione: 1 persona | Koha e përgatitjes: 13 minuta

Lëngu i limonit nxjerr në pah aromën e peshkut dhe peshkut në mënyrë perfekte. Bagutet janë aq të shijshme sa janë të mrekullueshme edhe për një festë. E përgatitur në vetëm pak minuta, është meze e lehtë për çdo rast.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Kafshime të shpejta baguette me salmon dhe guacamole
Kafshime të shpejta baguette me salmon dhe guacamole

Porcione: 1 persona | Koha e përgatitjes: 13 minuta

Lëngu i limonit nxjerr në pah aromën e peshkut dhe peshkut në mënyrë perfekte. Bagutet janë aq të shijshme sa janë të mrekullueshme edhe për një festë. E përgatitur në vetëm pak minuta, është meze e lehtë për çdo rast.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Pranverë, Verë, Vjeshtë | Rajon: Evropë | Përgatitja: Rosto | Menu: Snacks | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 3 feta baguette
 • 1 avokado
 • 1 lime
 • 2-3 feta salmon, pak të kripur ose të tymosur
 • kripë, sipas shijes
 • barishte, për shije

Udhëzime

 1. Pjek fetat e baguettes ne nje tigan.
 2. Qrojme avokadon.
 3. Shkrihen mishin e avokados ne blender me nje luge caji leng lime dhe kripe.
 4. Përhapeni guakamolen e përgatitur mbi fetat baguette.
 5. Siper salmon.
 6. Si ju pëlqen zbukurojeni me barishte.
 7. Më pas spërkateni me lëng lime dhe shërbejini menjëherë mezetë e bagutës.

Vegla

 • pan
 • përzierës qëndrimi