Kafshimet pikante me shkopinj gaforre, vezë dhe feta

Kafshimet pikante me shkopinj gaforre

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 30 minuta

Të mbuluara me ushqime deti, barishte aromatike dhe djathë, këto kafshata të thjeshta do të duken të shkëlqyera në një tryezë festive. E mbushur, e shijshme dhe e shijshme, kjo meze e lehtë është gjëja më e mirë për adhuruesit e ushqimeve të detit. Fetat e bukës skuqen derisa të jenë të freskëta, vezët zihen, të gjithë përbërësit grihen dhe përzihen së bashku. Mezet tashmë mund të rregullohen dhe shërbehen.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Kafshimet pikante me shkopinj gaforre
Kafshimet pikante me shkopinj gaforre

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 30 minuta

Të mbuluara me ushqime deti, barishte aromatike dhe djathë, këto kafshata të thjeshta do të duken të shkëlqyera në një tryezë festive. E mbushur, e shijshme dhe e shijshme, kjo meze e lehtë është gjëja më e mirë për adhuruesit e ushqimeve të detit. Fetat e bukës skuqen derisa të jenë të freskëta, vezët zihen, të gjithë përbërësit grihen dhe përzihen së bashku. Mezet tashmë mund të rregullohen dhe shërbehen.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: dimrit | Rajon: Evropë | Përgatitja: Gatuaj | Menu: Snacks | Kuzhina: Receta kroate

Përbërës

 • 2 vezë
 • 150 g djathë feta
 • 150 g shkopinj gaforre
 • 1 thelpi hudhër
 • 3-4 degë kopër
 • 1-2 lugë majonezë
 • 10-15 feta baguette
 • 10-15 ullinj të zinj pa koriza
 • 3-4 degë majdanoz

Udhëzime

 1. Vendosni vezët në një tenxhere me ujë dhe ziejini derisa të forcohen.
 2. Hiqni nga zjarri dhe lërini të ftohen.
 3. Qëroni dhe grijini imët.
 4. Thërrmoni fetën me pirun.
 5. Grini 2/3 e shkopinjve të gaforres dhe hudhrat .
 6. Prisni koprën imët.
 7. Përzieni në një enë vezët, fetën, shkopinjtë e gaforreve, hudhrën, koprën dhe majonezën.
 8. Sokoni baguetën në një tigan të thatë për 2-3 minuta derisa fetat të marrin ngjyrë kafe të artë. .
 9. Prisni në copa shkopinjtë e mbetur të gaforreve Prisni.
 10. Përhapeni përhapjen në fetat e bukës.
 11. Mezetë i shërbeni menjëherë me copa gaforre, ullinj dhe gjethe majdanozi.

Vegla

 • tegan
 • rende
 • pirun
 • tas
 • thikë
 • dërrasë prerës
 • tavë