Kakao e nxehtë me qumësht dhe çokollatë

Kakao e nxehtë me qumësht dhe çokollatë

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 7 minuta

Kjo pije aromatike me një shije të pasur çokollate do t’ju ngrohë në mot të ftohtë dhe do t’ju vendosë në humor të mirë. Kakaoja e nxehtë me majë çokollate shkon mrekullisht me biskota apo ëmbëlsira me rërë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Kakao e nxehtë me qumësht dhe çokollatë
Kakao e nxehtë me qumësht dhe çokollatë

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 7 minuta

Kjo pije aromatike me një shije të pasur çokollate do t’ju ngrohë në mot të ftohtë dhe do t’ju vendosë në humor të mirë. Kakaoja e nxehtë me majë çokollate shkon mrekullisht me biskota apo ëmbëlsira me rërë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Evropë | Përgatitja: Gatuaj | Menu: Pije te nxehta | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

  • 480-500 ml qumësht
  • 100 g çokollatë lyerje
  • 2 lugë kakao pluhur

Udhëzime

  1. Kombinojini të gjithë përbërësit në një tenxhere të vogël.
  2. Lërini të ziejnë duke e përzier shpesh.
  3. Shërbejeni kakaon e nxehtë me biskota.

Vegla

  • tenxhere
  • lugë përzierje
  • kupa