Kallamar të mbushur me djathë, shegë dhe avokado

Kallamar të mbushur me djathë

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 20 minuta

me djathë dhe avokado është një meze vërtet e shijshme për çdo rast. Kjo pjatë është e përkryer për adhuruesit e ushqimeve të detit. Kallamari fillimisht zihet dhe më pas hidhet sipër një mbushje të shijshme. Pa shtimin e majonezës, ky kallamar është ende tepër mbushës dhe tepër i shijshëm.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Kallamar të mbushur me djathë
Kallamar të mbushur me djathë

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 20 minuta

me djathë dhe avokado është një meze vërtet e shijshme për çdo rast. Kjo pjatë është e përkryer për adhuruesit e ushqimeve të detit. Kallamari fillimisht zihet dhe më pas hidhet sipër një mbushje të shijshme. Pa shtimin e majonezës, ky kallamar është ende tepër mbushës dhe tepër i shijshëm.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Azia | Përgatitja: Gatuaj | Menu: Karbohidrate të ulëta, Snacks, Starters, enët e peshkut | Kuzhina: Receta japoneze

Përbërës

 • 1 avokado
 • 80-100 gr djathë
 • kopër, sipas shijes
 • 2 lugë gjelle
 • farrat e shegës
 • 4 kallamar, tuba kalamari

Udhëzime

 1. Gatojini tubat e kallamarëve dhe lërini të ftohen plotësisht.
 2. Hiqni lëkurën e avokados dhe grijeni mishin me pirun.
 3. E grini imët djathin.
 4. Prisni koprën.
 5. Përziejini së bashku në një enë.
 6. Shtoni kokrrat e shegës
 7. Mbushni tubat e kallamarëve me përzierjen.
 8. Shërbejeni kallamarin e mbushur si fillim ose meze.

Vegla

 • tepsi
 • thikë
 • dërrasë prerës
 • pirun
 • tas
 • rende