Kanape me ullinj, sallam të tymosur dhe mini mocarela

Kanape me ullinj

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Është vërtet shumë e thjeshtë të përgatisni këtë variant me gishta me ullinj, sallam të tymosur dhe mocarela. Por me hell, kreativitet dhe dashuri, ju mund të krijoni diçka magjike për menunë e festave nga vetëm disa përbërës. Përveç kësaj, ky kombinim ka shije tepër të shijshme!

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Kanape me ullinj
Kanape me ullinj

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Është vërtet shumë e thjeshtë të përgatisni këtë variant me gishta me ullinj, sallam të tymosur dhe mocarela. Por me hell, kreativitet dhe dashuri, ju mund të krijoni diçka magjike për menunë e festave nga vetëm disa përbërës. Përveç kësaj, ky kombinim ka shije tepër të shijshme!

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: pragu i vitit te ri | Rajon: Evropë | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Snacks | Kuzhina: Receta italiane

Përbërës

  • 15 ullinj, pa kokrriza
  • 15 feta sallam i tymosur
  • 15 topa mini mocarela
  • domate qershi, sipas shijes
  • 2-4 dege rozmarine, per shije

Udhëzime

  1. Fillimisht shtrojini ullinjtë në secilën kruajtëse dhëmbësh.
  2. Më pas rrudhosni në mes fetat e sallamit të tymosur dhe ngjitini në kruajtëse me ullinj. te ndryshme sipas deshires
  3. Për t’u dhënë këtyre kanapeve një pamje festive, rregullojini në një kurorë në pjatën e servirjes dhe zbukurojeni me degë rozmarine.

Vegla

  • Hulat e vogla ose kruese dhëmbësh
  • Pjata për servirje