Kanape të shijshme me sprats dhe tranguj në një baguette

Kanape të shijshme me sprats dhe tranguj në një baguette

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 30 minuta

Ky rostiçeri i shpejtë me feta buke me kore mund t’u shërbehet gjithashtu mysafirëve në çdo kohë. Kanapet e shijshme me sprats dhe tranguj duken të shkëlqyera dhe shijojnë po aq të mirë. Perimet e freskëta dhe peshku shkojnë në mënyrë perfekte së bashku dhe së bashku rezultojnë në një përbërje të mrekullueshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Kanape të shijshme me sprats dhe tranguj në një baguette
Kanape të shijshme me sprats dhe tranguj në një baguette

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 30 minuta

Ky rostiçeri i shpejtë me feta buke me kore mund t’u shërbehet gjithashtu mysafirëve në çdo kohë. Kanapet e shijshme me sprats dhe tranguj duken të shkëlqyera dhe shijojnë po aq të mirë. Perimet e freskëta dhe peshku shkojnë në mënyrë perfekte së bashku dhe së bashku rezultojnë në një përbërje të mrekullueshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: pragu i vitit te ri | Rajon: Evropë | Përgatitja: Gatuaj | Menu: Snacks | Kuzhina: Receta lituaneze

Përbërës

 • 3 vezë
 • 6-8 feta baguette
 • 2 tranguj
 • 2 lugë majonezë
 • 200 g sprats

Udhëzime

 1. Vezet i ziejme, i leme te ftohen dhe i qerojme.
 2. Ne varesi te madhesise se fetave te bagutet mund ti presim pergjysem fetat e medha.
 3. Pjekim fetat e bagutes nga te dyja anet ne nje tigan te thate per rreth 1-2 minuta.
 4. Kastravecat dhe pritini vezët.
 5. Përhapeni një shtresë të hollë majonezë mbi fetat e bagutës.
 6. Vendosni vezët dhe kastravecin sipër.
 7. Vendosni spratet vertikalisht mbi bukë, fiksoni me hell dhe shërbejeni. si një meze të lehtë.

Vegla

 • tavë
 • thikë
 • dërrasë prerëse
 • tavë
 • skewers