Keke të tmerrshme të bukura për Halloween me xham të thyer

Keke të tmerrshme të bukura për Halloween me xham të thyer

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 85 minuta

Kekët e Halloween me gotë të thyer është një ëmbëlsirë tmerrësisht e bukur për. Kifle të thjeshta me një krem djathi, gjak të rremë dhe xhami të thyer i bëjnë këto pasta një argëtim të sofistikuar të Halloween-it.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Keke të tmerrshme të bukura për Halloween me xham të thyer
Keke të tmerrshme të bukura për Halloween me xham të thyer

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 85 minuta

Kekët e Halloween me gotë të thyer është një ëmbëlsirë tmerrësisht e bukur për. Kifle të thjeshta me një krem djathi, gjak të rremë dhe xhami të thyer i bëjnë këto pasta një argëtim të sofistikuar të Halloween-it.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Piqem | Menu: Embëlsira, Ëmbëlsirat | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

Cupcakes

 • 80 g gjalpë, i zbutur
 • 1 majë kripë
 • 100 g sheqer
 • 2 lugë sheqer vanilje
 • 2 vezë
 • 150 g miell
 • 1 lugë pluhur pjekje
 • 50 ml qumësht, i ngrohtë
 • 60 g reçel manaferrash

copa qelqi

 • 150 g sheqer pluhur
 • 375 ml ujë

Gjak fals

 • 1 lugë gjelle ngjyrues ushqimor i kuq, i lëngshëm
 • 1 lugë gjelle shurup misri, ose mjaltë i lëngshëm
 • 6 lugë sheqer pluhur
 • 1 lugë ujë

Mbushje krem djathi

 • 70 g Gjalpë
 • 40 g sheqer pluhur
 • 140 g djathë krem

Udhëzime

Brumi

 1. Rrihni gjalpin e zbutur me kripë, sheqer dhe sheqer vanilje me mikser me shpejtësi të lartë për 10 minuta.
 2. Rrihni vezët një nga një.
 3. Përzieni miellin me pluhurin për pjekje në një enë.
 4. Përzieni gjysma e mases se miellit me perberesit e mbetur perziejme me shpejtesi te ulet.
 5. Hidhni qumeshtin e ngrohte dhe pas nje minute hidhni miellin e mbetur.
 6. Trazijeni derisa te behet njetrajte me nje kamxhik.
 7. Rreshtoni nje tave per kifle me gota letre .
 8. Luleni brumin përgjysmë në kupat e kifleve.
 9. Piqini kiflet për 20-25 minuta në 180°C.

patate të skuqura qelqi

 1. Në një tenxhere vendosim sheqerin dhe ujin të ziejnë dhe vazhdojmë të ziejini derisa sheqeri të marrë ngjyrë kafe.
 2. Rreshtoni një fletë pjekjeje me një petk silikoni të sigurt në furrë.
 3. Den Derdhni shurupin në tepsi dhe lëreni me një shpatull. Lartësia duhet të jetë rreth 2mm.
 4. Lëreni shurupin të ngurtësohet dhe të copëtohet për të krijuar copa të madhësive të ndryshme.

Gjak i rremë

 1. Përzieni bojën me shurupin e misrit, sheqerin pluhur dhe ujin.

Mbushja me krem djathi $ $

 • Zbutet Rrihni gjalpin me sheqer pluhur për 10 minuta.
 • Shtoni kremin e djathit të ftohtë dhe vazhdoni ta rrahni për disa minuta.
 • Lëjeni në frigorifer derisa të jenë gati për t’u përdorur.
 • Cupcakes

  1. Përdorni një thikë për të bërë dhëmbëza të vogla në kiflet e ftohur .
  2. Me bllokim mbushje.
  3. Mbush një qese tubash me krem djathi.
  4. Sipëri çdo kifle me krem.
  5. Fut copa qelqi në çdo kek të Halloween dhe dekoro me gjak të rremë.

  Gjaku artificial mund të zëvendësohet me shurupin e manave.

  Vegla

  • Tasë
  • Mjekser dore
  • Thisk
  • Luge perzierje
  • Enxhere
  • Maskë silikoni
  • takëm
  • Tapës për kifle
  • Kupa letre
  • Qanse tubacioni me grykë