Keku me shkopinj të Halloween të bëra nga kifle me çokollatë me krem

Keku me shkopinj të Halloween të bëra nga kifle me çokollatë me krem

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 65 minuta

Këto të lezetshme do t’u japin të gjithëve një frikë të lumtur në festën e Halloween. Nga një brumë me çokollatë dhe krem me krem djathi me çokollatë, kekët janë një trajtim jashtëzakonisht i shijshëm.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Keku me shkopinj të Halloween të bëra nga kifle me çokollatë me krem
Keku me shkopinj të Halloween të bëra nga kifle me çokollatë me krem

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 65 minuta

Këto të lezetshme do t’u japin të gjithëve një frikë të lumtur në festën e Halloween. Nga një brumë me çokollatë dhe krem me krem djathi me çokollatë, kekët janë një trajtim jashtëzakonisht i shijshëm.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Piqem | Menu: pasta | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

Brumë me çokollatë

 • 240 g miell
 • 70 g sheqer
 • 3 lugë pluhur pjekjeje
 • 1 majë kripë
 • 120 g margarinë
 • 160 ml qumësht
 • 1 vezë
 • 1 lugë ekstrakt vanilje

Mbushje

 • 200 g krem djathi
 • 3 lugë kakao pluhur
 • 1 lugë maca pluhur
 • 60 g sheqer pluhur
 • 10 biskota
 • sy sheqeri

Udhëzime

Përgatitni brumin me çokollatë

 1. Në një enë bashkoni miellin, sheqerin, pluhurin për pjekje, kripën, margarinën, qumështin, vezën dhe ekstraktin e vaniljes. Përpunoni në një brumë të lëmuar me një mikser dore.
 2. Hidhni brumin në kuti për kifle.
 3. Pjekim kiflet me çokollatë në furrë të parangrohur në 170 °C për rreth 10-15 minuta.

Mbushja

 1. Djathë krem me pluhur kakao, pluhur maca dhe sheqer pluhur i përziejmë derisa të bëhet një masë homogjene.
 2. Mbush frostingun në një qese piping.
 3. Publikojini kiflet me çokollatë me kremin.
 4. Gjysmë biskota Oreok dhe vendoseni mbi cupcakes në formën e krahëve të lakuriqëve. .
 5. Dekoroni lakuriqët me sy sheqeri dhe kekët e Halloween janë gati!

Vegla

 • tas
 • mikser dore
 • filxhanë për kifle
 • qese tubash
 • thikë