Kërpudha aromatike të mbushura me djathë dhie dhe majdanoz

Kërpudha aromatike të mbushura me djathë dhie dhe majdanoz

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 35 minuta

Mbushja e djathit të dhisë me thërrime buke, hudhër dhe majdanoz është shumë aromatike dhe ka shije shumë të lëngshme dhe jashtëzakonisht të shijshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Kërpudha aromatike të mbushura me djathë dhie dhe majdanoz
Kërpudha aromatike të mbushura me djathë dhie dhe majdanoz

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 35 minuta

Mbushja e djathit të dhisë me thërrime buke, hudhër dhe majdanoz është shumë aromatike dhe ka shije shumë të lëngshme dhe jashtëzakonisht të shijshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Evropë | Përgatitja: Piqem | Menu: Meze | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 2-3 feta bukë të thekur
 • 1 thelpi hudhër
 • 140 g djathë dhie, i grirë
 • ½ tufë majdanoz
 • Pluhur paprika, e kuqe, sipas shijes
 • Kripë, për shije
 • 550-600 g kërpudha
 • 2 lugë vaj

Udhëzime

 1. Në një përpunues ushqimi, përzieni bukën dhe hudhrën në thërrime.
 2. Lërini mënjanë rreth 1/2 filxhan të thërrimeve.
 3. Pjesën tjetër e përzieni me djathin, majdanozin, paprikën dhe kripën.
 4. Mbyllni kërpudhat me përzierjen.
 5. Spërkatni kërpudhat me thërrimet që keni lënë mënjanë.
 6. Kërpudhat e mbushura vendosini në një enë pjekjeje të lyer me yndyrë.
 7. Kërpudhat i pjekim në 200°C për 15-20 minuta.

Vegla

 • Përpunues ushqimi
 • Tavë pjatë