Kofshët e shijshme të pulës me mustardë dhe mjaltë nga furra

Kofshët e shijshme të pulës me mustardë dhe mjaltë nga furra

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 55 minuta

Është shumë e lehtë për ta bërë këtë recetë! Është edhe më bindës për shkak të shijes së saj. fërkohen me përzierjen e mjaltit, mustardës, hudhrës dhe erëzave dhe piqen në furrë. Ju merrni një rezultat të shijshëm, i cili është gjithashtu i shkëlqyeshëm për raste festive.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Kofshët e shijshme të pulës me mustardë dhe mjaltë nga furra
Kofshët e shijshme të pulës me mustardë dhe mjaltë nga furra

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 55 minuta

Është shumë e lehtë për ta bërë këtë recetë! Është edhe më bindës për shkak të shijes së saj. fërkohen me përzierjen e mjaltit, mustardës, hudhrës dhe erëzave dhe piqen në furrë. Ju merrni një rezultat të shijshëm, i cili është gjithashtu i shkëlqyeshëm për raste festive.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: dimrit | Rajon: Evropë | Përgatitja: Piqem | Menu: enët me mish | Kuzhina: Receta austriake

Përbërës

 • 4 lugë mjaltë, i lëngshëm
 • 2 lugë mustardë Dijon
 • 1 lugë vaj ulliri
 • ½ lugë gjelle kripë
 • ¼ lugë gjelle piper i zi
 • ¼ lugë piper i zi, i bluar
 • 2-3 thelpinj hudhër
 • 4 kofshë pule

Udhëzime

 1. Qëroni dhe copëtoni hudhrën.
 2. Rrihni mjaltin, mustardën dhe vajin e ullirit në një enë.
 3. Shtoni kripën, piperin, specin dhe hudhrën.
 4. Përziejini mirë përsëri.
 5. Rredhni një tavë me letër alumini .
 6. Shtoni kofshët e pulës Fërkoni në masë.
 7. Vendosni në enën e përgatitur, mbulojeni fort me letër alumini.
 8. Pulën e vendosni në furrë dhe e pjekim në temperaturën 180°C për rreth 40-50 minuta.
 9. Afërsisht . Hiqni folenë 10 minuta para përfundimit të pjekjes për të krijuar një kore krokante.
 10. Hiqni kofshët e pulës nga furra dhe shërbejeni menjëherë.

Kofshët e pulës kanë shije të shijshme me ose me një sallatë të freskët.

Vegla

 • tas
 • tavë
 • thikë
 • dërrasë prerës
 • fletë alumini