Koktej aromatik i Vitit të Ri me qumësht kokosi, lëng ananasi dhe vodka

Koktej aromatik i Vitit të Ri me qumësht kokosi

Porcione: 5 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Ky koktej me qumësht kokosi dhe vodka të kujton Karaibe dhe diell me shijet e tij të mrekullueshme tropikale! Në këtë recetë, megjithatë, kokteji përshkruhet në një pije dimërore me likerin Blue Curacao, vodka, kube akulli dhe lëng ananasi me thekon kokosi.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Koktej aromatik i Vitit të Ri me qumësht kokosi
Koktej aromatik i Vitit të Ri me qumësht kokosi

Porcione: 5 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Ky koktej me qumësht kokosi dhe vodka të kujton Karaibe dhe diell me shijet e tij të mrekullueshme tropikale! Në këtë recetë, megjithatë, kokteji përshkruhet në një pije dimërore me likerin Blue Curacao, vodka, kube akulli dhe lëng ananasi me thekon kokosi.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Përbërës

 • ¹⁄2 gotë qumësht kokosi
 • kokosi i grirë, sipas shijes
 • 1 gotë lëng ananasi
 • ¹⁄2 gotë liker Blue Curacao
 • ¹⁄₂ gotë vodka
 • 6-8 kube akulli

Udhëzime

 1. Hidhni pak krem në një enë të cekët për buzën e kokosit.
 2. Përhapeni kokosin e grirë në një pjatë.
 3. Luteni buzën e gotës fillimisht në krem, pastaj në kokosin e grirë.
 4. Lëng, liker , vodka dhe akull te gjitha ne nje Perziejme ne mikserin e koktejit.
 5. Koktejin e derdhni ne gotat e pergatitura dhe e servirni te ftohte.

Vegla

 • Pjata
 • Bowls
 • Set Koktej
 • Syza