Koktej aromatik me verë të kuqe, uiski dhe boronicë

Koktej aromatik me verë të kuqe

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Ky koktej aromatik me boronicë, verë të kuqe, uiski dhe lëng boronicë është i përsosur si një krijues humori në çdo festë apo ditëlindje.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Koktej aromatik me verë të kuqe
Koktej aromatik me verë të kuqe

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Ky koktej aromatik me boronicë, verë të kuqe, uiski dhe lëng boronicë është i përsosur si një krijues humori në çdo festë apo ditëlindje.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Përbërës

 • 1 500ml verë e kuqe
 • 950ml xhenxhefil ale
 • 720ml lëng boronicë
 • 280ml uiski
 • 2 filxhanë boronicë, të ngrira
 • 1 portokall
 • 1 mollë
 • 1-2 limonë
 • 5-7 lugë sheqer
 • 2-4 shkopinj kanelle
 • 5 Badian

Udhëzime

 1. Kombinoni verën e kuqe, xhenxhefilin, lëngun e boronicës së kuqe dhe uiskinë në një gotë të madhe.
 2. Shtoni boronicat.
 3. Pretoni portokallin dhe mollën.
 4. Dekoroni gotat me buzë sheqeri për t’i shërbyer. Për ta bërë këtë, lagni
 5. bujën e gotës me lëng limoni dhe shtypni sheqerin.
 6. Shtoni një fetë mollë dhe portokall në koktej dhe përzieni gjithçka së bashku.
 7. Shtoni kanellë dhe badian sipas dëshirës dhe lëreni koktejin të qendrojme pak.
 8. Gotat me feta limoni i zbukurojme dhe i servirim.

Vegla

 • Bowle Glass
 • Glasses
 • Thikat