Koktej aromatike molle me lëng limoni, vodka dhe prosecco

Koktej aromatike molle me lëng limoni

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 135 minuta

Aroma e mollës dhe agrumeve e bëjnë këtë pije një shije të theksuar. Molla me verë të gazuar mund të shërbehet si aperitiv.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Koktej aromatike molle me lëng limoni
Koktej aromatike molle me lëng limoni

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 135 minuta

Aroma e mollës dhe agrumeve e bëjnë këtë pije një shije të theksuar. Molla me verë të gazuar mund të shërbehet si aperitiv.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Pije alkolike | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

 • 400ml lëng molle
 • 200ml vodka
 • 2 lime, + 1 për servirje
 • 750ml Prosecco
 • Akull, për shije

Udhëzime

 1. Shtypni lëngun nga 2 limonet.
 2. Përzieni lëngun e mollës, vodkën dhe lëngun e limonit së bashku në një karafe.
 3. Lëreni në frigorifer për 1–2 orë.
 4. Shtoni prozekun dhe akullin sipas shijes.
 5. Hidhni verën e gazuar në gota kokteji dhe zbukurojeni me lime.
 6. Shërbejeni koktejin e përfunduar të mollës të ftohur menjëherë.

Vegla

 • shtypi agrume
 • karafe
 • gota kokteji
 • thikë