Koktej ekzotik me ananas, rum, lime dhe borzilok

Koktej ekzotik me ananas

Porcione: 1 persona | Koha e përgatitjes: 3 minuta

Përgatitja e kësaj pije freskuese me shije të thekur alkoolike do të zgjasë vetëm 3 minuta. Një zgjedhje e mirë për çdo festë, veçanërisht nëse të ftuarit pëlqejnë të pinë kokteje. Kokteji me ananas, rum dhe borzilok ka shije ekzotike dhe të shijshme, padyshim që ia vlen ta provoni recetën.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Koktej ekzotik me ananas
Koktej ekzotik me ananas

Porcione: 1 persona | Koha e përgatitjes: 3 minuta

Përgatitja e kësaj pije freskuese me shije të thekur alkoolike do të zgjasë vetëm 3 minuta. Një zgjedhje e mirë për çdo festë, veçanërisht nëse të ftuarit pëlqejnë të pinë kokteje. Kokteji me ananas, rum dhe borzilok ka shije ekzotike dhe të shijshme, padyshim që ia vlen ta provoni recetën.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Përbërës

 • 2 gjethe borziloku
 • 30 ml rum
 • 1 lugë çaji lëng gëlqereje
 • 120 ml lëng ananasi
 • kuba akulli, sipas shijes

Udhëzime

 1. Hidhni borzilokun në një gotë.
 2. Shtoni rumin dhe lëngun e limonit.
 3. Përzieni mirë që të nxirret lëngu nga borziloku.
 4. Kurlojeni përzierjen në një gotë tjetër.
 5. Shtoni kubat e akullit dhe lëngun e ananasit.
 6. Cocktail, përziejeni mirë dhe shërbejeni menjëherë.

Vegla

 • Glass
 • Set Koktej