Koktej freskues ananasi me vodka dhe lëng limoni

Koktej freskues ananasi me vodka dhe lëng limoni

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Koktej ananasi me vodka dhe limon është super i shijshëm dhe tepër freskues. Nëse mbahet një festë, atëherë duhet të përgatitet patjetër kjo pije me shije intensive limoni dhe një notë frutash ananasi. Frutat bëhen pure dhe përzihen me përbërësit e mbetur, dhe ju keni një alkoolik që të gjithë do ta pëlqejnë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Koktej freskues ananasi me vodka dhe lëng limoni
Koktej freskues ananasi me vodka dhe lëng limoni

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Koktej ananasi me vodka dhe limon është super i shijshëm dhe tepër freskues. Nëse mbahet një festë, atëherë duhet të përgatitet patjetër kjo pije me shije intensive limoni dhe një notë frutash ananasi. Frutat bëhen pure dhe përzihen me përbërësit e mbetur, dhe ju keni një alkoolik që të gjithë do ta pëlqejnë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Pije alkolike | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

 • 4 limonë
 • 2 gota ananas, të prerë në kubikë
 • 50g sheqer
 • 250ml vodka
 • 450ml ujë
 • Akull, sipas shijes

Udhëzime

 1. Shtypni limonët dhe derdhni lëngun në blender.
 2. Shtoni ananasin, sheqerin, vodkën dhe ujin.
 3. Përziejini së bashku derisa të jenë të lëmuara.
 4. Shtoni akull në gota. koktejin e ananasit per shije dhe servireni menjehere.

Vegla

 • shtypja e agrumeve
 • përzierës për qëndrim
 • kavanoza