Koktej Fruity Prosecco me lëng molle dhe boronicë

Koktej Fruity Prosecco me lëng molle dhe boronicë

Porcione: 10 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Pija e lehtë me fruta është perfekte për një mbrëmje romantike për dy ose si aperitiv për një festë më të madhe. Në këtë recetë, Prosecco plotësohet me lëngje frutash dhe rafinohet me boronicë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Koktej Fruity Prosecco me lëng molle dhe boronicë
Koktej Fruity Prosecco me lëng molle dhe boronicë

Porcione: 10 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Pija e lehtë me fruta është perfekte për një mbrëmje romantike për dy ose si aperitiv për një festë më të madhe. Në këtë recetë, Prosecco plotësohet me lëngje frutash dhe rafinohet me boronicë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Vjeshtë | Rajon: Amerika Qendrore | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Pije alkolike | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

 • 2 lugë gjelle sheqer
 • 1 lugë kanellë
 • 1 L lëng boronicë
 • 1 L lëng molle
 • 750 ml Prosecco
 • Boronica, sipas shijes

Udhëzime

 1. Përzieni sheqerin dhe kanellën në një pjatë të sheshtë.
 2. Luteni buzën e gotës së shampanjës fillimisht në ujë, më pas në përzierjen e sheqerit dhe kanellës.
 3. Mbushni gotat ¼ plot me lëng boronicë, pastaj gjysmën me lëng molle
 4. Hidhni në Prosecco.
 5. Zbukuroni koktejin Prosecco me boronicë dhe shijoni të ftohur.

Vegla

 • gota shampanjë
 • gota matëse
 • lugë
 • lugë çaji