Koktej Halloween Zombie me lëng portokalli dhe Curaçao

Koktej Halloween Zombie me lëng portokalli dhe Curaçao

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Në tavolinën e festës si pije nuk duhet të mungojë një pije e gjelbër shtrige. Ngjyra e gjelbër të kujton një zombie dhe kokteji ju vendos në humorin e duhur.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Koktej Halloween Zombie me lëng portokalli dhe Curaçao
Koktej Halloween Zombie me lëng portokalli dhe Curaçao

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Në tavolinën e festës si pije nuk duhet të mungojë një pije e gjelbër shtrige. Ngjyra e gjelbër të kujton një zombie dhe kokteji ju vendos në humorin e duhur.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Evropë | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Pije alkolike | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 40-60ml vodka
 • 1L lëng portokalli
 • 50ml Blue Curaçao
 • Kramba gome, për servirje

Udhëzime

 1. Hidhni karafen e vodkës në një enë me akull të plasaritur.
 2. Mbusheni me lëng portokalli.
 3. Ngjyrosni me Curaçao blu për ta bërë koktejin jeshil dhe ilaçi i shtrigës është gati.
 4. Kokteji jeshil mund të bëhet me gummy krimba, perfekte për festën e dekorimit të Halloween.

Pija e shtrigës mund të shërbehet me akull të thatë, i cili krijon mjegullën dhe e bën atë të duket edhe më drithërues.

Vegla

 • Karafe tas
 • gota të shtëna
 • syze