Koktej i fortë uiski alkoolik me reçel limoni dhe pjeshke

Koktej i fortë uiski alkoolik me reçel limoni dhe pjeshke

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 1 minuta

Një alkoolik i fortë me nuanca pjeshke të ëmbël dhe limon të thartë. E përgatitur në vetëm një minutë, kjo pije është perfekte kur keni nevojë për diçka të shpejtë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Koktej i fortë uiski alkoolik me reçel limoni dhe pjeshke
Koktej i fortë uiski alkoolik me reçel limoni dhe pjeshke

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 1 minuta

Një alkoolik i fortë me nuanca pjeshke të ëmbël dhe limon të thartë. E përgatitur në vetëm një minutë, kjo pije është perfekte kur keni nevojë për diçka të shpejtë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Pije alkolike | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

  • ¹⁄₂ gota me kuba akulli
  • 1 lugë gjelle reçel pjeshke
  • 2 lugë gjelle lëng limoni
  • 60 ml uiski

Udhëzime

  1. Hidhni të gjithë përbërësit në një shaker.
  2. Mbyllni fort shakerin dhe tundeni fort për 30 sekonda.
  3. Hidhni koktejin e uiskit në një gotë dhe shijojeni menjëherë.

Vegla

  • shaker
  • glass