Koktej i zi Halloween me rum dhe liker

Koktej i zi Halloween me rum dhe liker

Porcione: 1 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Kokteji i zi i Halloween do të plotësojë atmosferën e përsosur. Me rumin e errët dhe likerin e kafesë, kokteji bëhet një aperitiv i shpejtë në festën e Halloween.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Koktej i zi Halloween me rum dhe liker
Koktej i zi Halloween me rum dhe liker

Porcione: 1 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Kokteji i zi i Halloween do të plotësojë atmosferën e përsosur. Me rumin e errët dhe likerin e kafesë, kokteji bëhet një aperitiv i shpejtë në festën e Halloween.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Evropë | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Pije alkolike | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 50 ml rum i errët
 • 25 ml liker kafeje
 • Kube akulli, sipas shijes
 • 2-3 pika ngjyrues ushqimi, i zi
 • 1 lugë sheqer
 • 1 lugë ujë, alternativisht mjaltë i lëngshëm

Udhëzime

 1. Në një shaker, përzieni rumin, likerin e kafesë, kubat e akullit dhe një pikë ngjyre ushqimore.
 2. Vendosni sheqerin në një tas të vogël dhe përzieni me një pikë ngjyre të zezë.
 3. Lyejeni buzën e gotës me ujë ose mjaltë dhe hidheni në sheqerin me ngjyrë Dip.
 4. Koktejin e përfunduar e derdhni në gotën e koktejit dhe shërbejeni.

Vegla

 • cocktail shaker
 • bowl
 • gota koktej