Koktej klasik uiski i thartë me shurup dhe lëng limoni

Koktej klasik uiski i thartë me shurup dhe lëng limoni

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 3 minuta

Bilanci i borbonit të tortës, agrumeve të tortës dhe shurupit të ëmbël është thjesht i përsosur në këtë pije. Uiski i thartë me shurup panje është një koktej që mund të shërbehet në çdo festë. Përbërësit përzihen së bashku dhe më pas hidhen në një gotë me kuba akulli dhe pija është gati vetëm pak minuta më vonë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Koktej klasik uiski i thartë me shurup dhe lëng limoni
Koktej klasik uiski i thartë me shurup dhe lëng limoni

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 3 minuta

Bilanci i borbonit të tortës, agrumeve të tortës dhe shurupit të ëmbël është thjesht i përsosur në këtë pije. Uiski i thartë me shurup panje është një koktej që mund të shërbehet në çdo festë. Përbërësit përzihen së bashku dhe më pas hidhen në një gotë me kuba akulli dhe pija është gati vetëm pak minuta më vonë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Pranverë, Verë, Vjeshtë | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Pije alkolike | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

 • 60 ml Uiski Bourbon, p.sh. Bulleit Bourbon
 • 30 ml lëng limoni
 • 20 ml panje, ose shurup i thjeshtë
 • Kube akulli, sipas shijes
 • 1 fetë portokalli, ose limon
 • 1 koktej qershi

Udhëzime

 1. Përzieni uiskinë, lëngun e limonit, shurupin dhe akullin në shaker.
 2. Nëse dëshironi, vendosni disa kuba akulli në gota dhe hidhni mbi koktejin e uiskit.
 3. Zbukuroni uiski të thartë me portokall ose limon dhe një qershi .

Vegla

 • Shaker koktej
 • Glass