Koktej Krishtlindjesh me vodka, lëng boronicë dhe lëng rrushi

Koktej Krishtlindjesh me vodka

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 2 minuta

me vodka, lëng boronicë dhe lëng rrushi është një pije aromatike që mund të shërbehet në çdo festë. E përzier në vetëm 2 minuta, është gjithashtu e mrekullueshme kur të ftuarit shfaqen në befasi. Përbërësit i vendosim në shaker, i përziejmë pak, i mbushim në gota dhe i shërbejmë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Koktej Krishtlindjesh me vodka
Koktej Krishtlindjesh me vodka

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 2 minuta

me vodka, lëng boronicë dhe lëng rrushi është një pije aromatike që mund të shërbehet në çdo festë. E përzier në vetëm 2 minuta, është gjithashtu e mrekullueshme kur të ftuarit shfaqen në befasi. Përbërësit i vendosim në shaker, i përziejmë pak, i mbushim në gota dhe i shërbejmë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Krishtlindjet | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Pije alkolike | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

 • 90ml vodka
 • 120ml lëng boronicë
 • 120ml lëng rrushi
 • Akullore, sipas shijes
 • 2 degë rozmarinë
 • boronicë, për zbukurim

Udhëzime

 1. Përzieni vodkën, lëngun e boronicës së kuqe dhe lëngun e rrushit në shaker.
 2. Hidhni kube akulli në gota.
 3. Hidhni koktejin në gota.
 4. Zbukuroni pijen me degë rozmarine dhe manaferra.
 5. Shërbejeni Krishtlindjet koktej menjëherë.

Vegla

 • shakers
 • glasses