Koktej Margarita me shampanjë dhe tekila

Koktej Margarita me shampanjë dhe tekila

Porcione: 1 persona | Koha e përgatitjes: 2 minuta

Ky koktej është gati në vetëm 2 minuta. Përziejini përbërësit, hidhini në një gotë me kubikë dhe shijojeni menjëherë. Mund të jetë kaq e lehtë. Pija kombinon një kombinim të këndshëm të gëlqeres, verës së gazuar, tekilës dhe likerit të trefishtë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Koktej Margarita me shampanjë dhe tekila
Koktej Margarita me shampanjë dhe tekila

Porcione: 1 persona | Koha e përgatitjes: 2 minuta

Ky koktej është gati në vetëm 2 minuta. Përziejini përbërësit, hidhini në një gotë me kubikë dhe shijojeni menjëherë. Mund të jetë kaq e lehtë. Pija kombinon një kombinim të këndshëm të gëlqeres, verës së gazuar, tekilës dhe likerit të trefishtë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: dimrit | Rajon: Amerika Qendrore | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Pije alkolike | Kuzhina: Receta meksikane

Përbërës

 • 45 ml lëng lime
 • 30 ml tequila
 • 30 ml liker trefishtë sec
 • kuba akulli, sipas shijes
 • 90 ml shampanjë
 • 1 pykë gëlqere

Udhëzime

 1. Përzieni lëngun e limonit, tekilën dhe trefishin e sekondës në një tas.
 2. Hidhni në një gotë me kuba akulli.
 3. Shtoni shampanjë.
 4. Shërbejeni gotën me një pykë lime.
 5. Shërbejeni margaritën menjëherë.

Vegla

 • tas
 • gotë margarita