Koktej mimozë i përgatitur shpejt me shampanjë dhe lëng portokalli

Koktej mimozë i përgatitur shpejt me shampanjë dhe lëng portokalli

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Kjo pije klasike ka vetëm dy përbërës: shampanjë dhe lëng portokalli. Një dolli e përgatitur shpejt dhe e mrekullueshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Koktej mimozë i përgatitur shpejt me shampanjë dhe lëng portokalli
Koktej mimozë i përgatitur shpejt me shampanjë dhe lëng portokalli

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Kjo pije klasike ka vetëm dy përbërës: shampanjë dhe lëng portokalli. Një dolli e përgatitur shpejt dhe e mrekullueshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Evropë | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Pije alkolike | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

  • 150 ml lëng portokalli i saposhtrydhur
  • 150 ml shampanjë
  • Feta portokalli, për zbukurim

Udhëzime

  1. Mbushni gotat e shampanjës përgjysmë me lëng portokalli.
  2. Mbushni gotat me shampanjë.
  3. Zbukuroni koktejin Mimoza me feta portokalli dhe shërbejeni.

Vegla

  • gota shampanje
  • thika