Koktej mojito pa alkool me ananas, lime dhe nenexhik

Koktej mojito pa alkool me ananas

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Kjo freskuese dhe e ëmbël me aromën e ndritshme të nenexhikut duhet ta provoni. E përgatitur në vetëm pak minuta, është e mrekullueshme për t’u shërbyer në çdo festë. Me nenexhikun, ananasin dhe ujin mineral, nuk kërkohen përbërës të veçantë, kështu që ky koktej mund të përzihet në vetëm pak minuta menjëherë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Koktej mojito pa alkool me ananas
Koktej mojito pa alkool me ananas

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Kjo freskuese dhe e ëmbël me aromën e ndritshme të nenexhikut duhet ta provoni. E përgatitur në vetëm pak minuta, është e mrekullueshme për t’u shërbyer në çdo festë. Me nenexhikun, ananasin dhe ujin mineral, nuk kërkohen përbërës të veçantë, kështu që ky koktej mund të përzihet në vetëm pak minuta menjëherë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Verë, Vjeshtë | Rajon: Amerika Qendrore | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Pije te lehta | Kuzhina: Receta kubane

Përbërës

 • 10-12 gjethe nenexhiku
 • 1 lugë çaji sheqer
 • 100ml lëng ananasi
 • Akullore, sipas shijes
 • 50ml ujë të gazuar
 • 2-3 feta gëlqere
 • 1 feta ananas, sipas dëshirës

Udhëzime

 1. Hidhni nenexhikun dhe sheqerin në një gotë.
 2. Thërrmoni butësisht.
 3. Përzieni lëngun e ananasit dhe përzieni mirë.
 4. Hidhni kubat e akullit dhe ujin e gazuar.
 5. Zbukuroni koktejin mojito me lime ose ananas fetë.

Vegla

 • xhami
 • kashtë
 • mudler