Koktej pa alkool me lëng shege dhe gëlqere

Koktej pa alkool me lëng shege dhe gëlqere

Porcione: 1 persona | Koha e përgatitjes: 3 minuta

Kjo e bërë nga lëngu i shegës dhe limonit përgatitet shumë lehtë dhe shpejt dhe ka shije të shijshme, frutash dhe freskuese.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Koktej pa alkool me lëng shege dhe gëlqere
Koktej pa alkool me lëng shege dhe gëlqere

Porcione: 1 persona | Koha e përgatitjes: 3 minuta

Kjo e bërë nga lëngu i shegës dhe limonit përgatitet shumë lehtë dhe shpejt dhe ka shije të shijshme, frutash dhe freskuese.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Verë, Vjeshtë | Rajon: Amerika Qendrore | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Pije te lehta | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

 • 40 ml lëng shege
 • 1 gotë ujë mineral
 • ¼ gëlqere, të shtrydhur
 • 1-2 degë mente
 • kuba akulli, sipas shijes

Udhëzime

 1. Vendosni kube akulli në një gotë kokteji.
 2. Hidhni në ujë të gazuar, lëng shege dhe lëng gëlqereje.
 3. Përzieni koktejin.
 4. Zbukuroni me copa lime dhe pak nenexhik.
 5. Shërbejeni koktejin të ftohtë me një kashtë.

Vegla

 • gotë koktej
 • lugë gjelle
 • kashtë