Kotoleta pule të copëtuara me djathë, kopër dhe misër

Kotoleta pule të copëtuara me djathë

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 20 minuta

Këto janë të buta, të lëngshme dhe të shijshme. Mishi fillimisht pritet në copa të vogla dhe më pas bëhet schnitzel me barishte, djathë dhe misër dhe skuqet. E servirur me një pjatë anësore ose me një sallatë perimesh, kjo recetë bën një vakt të shijshëm në më pak se gjysmë ore.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Kotoleta pule të copëtuara me djathë
Kotoleta pule të copëtuara me djathë

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 20 minuta

Këto janë të buta, të lëngshme dhe të shijshme. Mishi fillimisht pritet në copa të vogla dhe më pas bëhet schnitzel me barishte, djathë dhe misër dhe skuqet. E servirur me një pjatë anësore ose me një sallatë perimesh, kjo recetë bën një vakt të shijshëm në më pak se gjysmë ore.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Evropë | Përgatitja: mish i pjekur | Menu: Gatime me mish, Meze | Kuzhina: Receta suedeze

Përbërës

 • 250g fileto gjoksi pule
 • 80g djathë
 • 2-3 degë kopër
 • 120g misër, konservuar
 • 1 vezë
 • 1 lugë gjelle miell
 • kripë, sipas shijes
 • piper i zi, sipas shijes
 • 2-3 lugë vaj vegjetal

Udhëzime

 1. Prisni fileton e pulës në copa të vogla me thikë.
 2. E grini djathin në rende.
 3. Prisni koprën në copa të vogla.
 4. Përzieni pulën, djathin, koprën, misrin, vezën, miellin, kripën dhe piperin. një tas.
 5. Vaj në një tas Nxehni tiganin.
 6. Përdorni një lugë për të shtuar përzierjen e mishit në formën e schnitzelave të vogla.
 7. Skuqini skicat për rreth 4-5 minuta nga secila anë. schnitzels pule me një sallatë ose me një pjatë anësore të zgjedhjes suaj.

Vegla

 • tas
 • tavë
 • thikë
 • dërrasë prerëse
 • rende