Krak deti i pjekur në skarë me barishte dhe limon

Krak deti i pjekur në skarë me barishte dhe limon

Porcione: 5 persona | Koha e përgatitjes: 20 minuta

Ju mund t’i befasoni mysafirët tuaj me këtë recetë grilli! shije shumë të butë dhe janë relativisht pa kocka, kështu që ju mund të shijoni peshkun në paqe.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Krak deti i pjekur në skarë me barishte dhe limon
Krak deti i pjekur në skarë me barishte dhe limon

Porcione: 5 persona | Koha e përgatitjes: 20 minuta

Ju mund t’i befasoni mysafirët tuaj me këtë recetë grilli! shije shumë të butë dhe janë relativisht pa kocka, kështu që ju mund të shijoni peshkun në paqe.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Përbërës

  • 3 copa krapi deti, e freskët
  • 2 lugë çaji erëz peshku
  • limon, për shije
  • vaj ulliri, për shije
  • barishte, për shije

Udhëzime

  1. Lajeni krapinë e detit, thajeni dhe rregullojini me erëzat e peshkut.
  2. Më pas spërkatni me vaj dhe vendoseni në një rrjetë peshku. Peshku me feta limoni dhe barishte.
  3. Patatet shkojnë shumë me krapinë e pjekur në skarë.

Vegla

  • Fish Grid
  • Grill