Kungull i njomë i mbushur me mish të grirë, qepë dhe hudhër nga tigani

Kungull i njomë i mbushur me mish të grirë

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 30 minuta

Këto me mish viçi me siguri do të kthejnë kokën. Unazat aromatike të kungujve janë të mbushura me mish viçi dhe janë jo vetëm të bukura për t’u parë, por edhe shumë të shijshme dhe një ide e mrekullueshme për çdo vakt.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Kungull i njomë i mbushur me mish të grirë
Kungull i njomë i mbushur me mish të grirë

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 30 minuta

Këto me mish viçi me siguri do të kthejnë kokën. Unazat aromatike të kungujve janë të mbushura me mish viçi dhe janë jo vetëm të bukura për t’u parë, por edhe shumë të shijshme dhe një ide e mrekullueshme për çdo vakt.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Vjeshtë | Rajon: Evropë | Përgatitja: mish i pjekur | Menu: Enët kryesore | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 1 kungull i njomë, i madh
 • ½ qepë
 • 1 thelpi hudhër
 • 350 gr viçi i grirë
 • 1 vezë
 • Kripë, sipas shijes
 • Piper i zi, sipas shijes, i grirë
 • 2 lugë vaj vegjetal

Udhëzime

 1. Qëroni dhe grijeni imët qepën dhe hudhrën.
 2. Preni kungullinat në feta ½-2 cm.
 3. Hiqni thelbin e perimeve për të formuar rrathë.
 4. Gjysma e tulit në një tas me qepën, hudhrën, mishin e grire dhe vezen.
 5. Trekojeni perzierjen e mishit te grire ne blender.
 6. Rrezojeni me kripe dhe piper dhe perziejini mire.
 7. Ngrohni vajin vegjetal ne nje tigan.
 8. Vendosni rrathet e kungulleshkave dhe mbushini me mishin e grire .
 9. Çdo unazë, 5 minuta nga çdo anë Skuqini derisa të zbuten.
 10. Shërbejini kungulleshkat e mbushura me një sallatë.

Vegla

 • thikë
 • dërrasë prerëse
 • tas
 • përzierës qëndrues
 • tavë