Lakuriq nate me biskota me çokollatë të Halloween-it dhe mace e bërë nga pastë me kore të shkurtra çokollate

Lakuriq nate me biskota me çokollatë të Halloween-it dhe mace e bërë nga pastë me kore të shkurtra çokollate

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 82 minuta

Janë ushqimi perfekt për festën e radhës. Biskota jashtëzakonisht të shijshme në formën e lakuriqëve të natës dhe maceve të zeza janë bërë nga pasta me kore të shkurtra çokollate, duke i ftuar të gjithë të hanë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Lakuriq nate me biskota me çokollatë të Halloween-it dhe mace e bërë nga pastë me kore të shkurtra çokollate
Lakuriq nate me biskota me çokollatë të Halloween-it dhe mace e bërë nga pastë me kore të shkurtra çokollate

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 82 minuta

Janë ushqimi perfekt për festën e radhës. Biskota jashtëzakonisht të shijshme në formën e lakuriqëve të natës dhe maceve të zeza janë bërë nga pasta me kore të shkurtra çokollate, duke i ftuar të gjithë të hanë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Evropë | Përgatitja: Piqem | Menu: Receta me video, pastë | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 200 g gjalpë i ftohtë në copa
 • 100 g sheqer pluhur
 • 1 vezë
 • 1 majë kripë
 • 20-25 g kakao për pjekje
 • 280 g miell
 • 50 g çokollatë, ose kuverturë
 • sheqer sprinkles
 • ngjitës me sheqer

Udhëzime

 1. Vendosni gjalpin e ftohtë në tasin e blenderit të mikserit.
 2. Shtoni vezën dhe kripën.
 3. Sitni miellin, sheqerin pluhur dhe kakaon për pjekje.
 4. Përziejini të gjithë përbërësit në një brumë.
 5. Vendosni pasta me kore të shkurtra me mbështjellës.
 6. Vendosni në frigorifer për të paktën 60 minuta.
 7. Nxehni furrën në 180 gradë nxehtësinë e sipërme dhe të poshtme.
 8. Rreshtoni një tepsi me letër furre.
 9. Plurosni lehtë sipërfaqen e punës me miell.
 10. Brumë me një Rrotulloni rrotullën e brumit, kjo funksionon më së miri midis një shtrese të hollë mielli dhe filmit ngjitës.
 11. Prisni biskotat me prerëse për biskota Halloween (bat, mace).
 12. Pjekim biskotat e Halloween në furre per rreth 10-12 minuta.
 13. Lërini biskotat me çokollatë të ftohen.
 14. Ngrohni çokollatën dhe dekorojini biskotat sipas dëshirës.
 15. Spërkatini me spërkatje sheqeri sipas dëshirës.

Vegla

 • Përpunues ushqimi
 • Film ngjitës
 • Polje
 • Furçë për biskota të Halloween
 • Furçë kuzhine