Liker kremoz Kafe Baileys me krem dhe vanilje

Liker kremoz Kafe Baileys me krem dhe vanilje

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Një pije e shijshme me aromë delikate kafeje kremoze që përgatitet lehtë në shtëpi. Likeri i kafesë dhe kremit është një shtesë e mirëpritur në barin tuaj të shtëpisë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Liker kremoz Kafe Baileys me krem dhe vanilje
Liker kremoz Kafe Baileys me krem dhe vanilje

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Një pije e shijshme me aromë delikate kafeje kremoze që përgatitet lehtë në shtëpi. Likeri i kafesë dhe kremit është një shtesë e mirëpritur në barin tuaj të shtëpisë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Pije alkolike | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

 • 235ml krem pana
 • 395ml qumësht i kondensuar
 • 1 lugë kafe e menjëhershme
 • 3 lugë gjelle shurup çokollate
 • 1 lugë ekstrakt vanilje
 • 400ml uiski

Udhëzime

 1. Rasë kremin e rëndë, qumështin e kondensuar, kafenë, shurupin me çokollatë dhe vaniljen në blender me shpejtësi të ulët për 30 sekonda.
 2. Shto uiski dhe përzieje për disa sekonda të tjera.
 3. Hidhni likerin në shishe dhe mbylleni.
 4. Baileys qëndroni 2-3 dite largim.
 5. Tundni shishen e likerit para se ta derdhni.

Likerin e ruani në frigorifer jo më shumë se dy muaj.

Vegla

 • Blender
 • Shishe Liquor