Limonadë e ëmbël freskuese shalqiri me limon

Limonadë e ëmbël freskuese shalqiri me limon

Porcione: 1 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Nëse ju pëlqen shalqini, do t’ju pëlqejë! Tuli i ëmbël dhe limoni i thartë plotësojnë njëra-tjetrën në mënyrë perfekte. Rezultati është një trajtim për të shuar etjen që është gati për t’u shijuar në vetëm 5 minuta.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Limonadë e ëmbël freskuese shalqiri me limon
Limonadë e ëmbël freskuese shalqiri me limon

Porcione: 1 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Nëse ju pëlqen shalqini, do t’ju pëlqejë! Tuli i ëmbël dhe limoni i thartë plotësojnë njëra-tjetrën në mënyrë perfekte. Rezultati është një trajtim për të shuar etjen që është gati për t’u shijuar në vetëm 5 minuta.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Verë, Vjeshtë | Rajon: Evropë | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Pije te lehta | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 2 feta shalqi
 • 2 feta limoni
 • ujë, për shije
 • kuba akulli, për shije

Udhëzime

 1. Hiqni mishin nga shalqini.
 2. Hiqni gropat dhe priteni mishin ne copa te vogla.
 3. Shtojini fetat e shalqinit dhe limonit ne nje ene te larte.
 4. Shtoni ujin dhe perziejini mire me blenderin e dores.
 5. Shtoni limonadën me pjepër Shërbejeni të ftohur me disa kuba akulli.

Vegla

 • thikë
 • dërrasë prerëse
 • blender dore