Martini me xhin, vermut të thatë dhe dru për një festë Halloween

Martini me xhin

Porcione: 1 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Martini me xhin dhe vermut të thatë në jeshile gërvishtëse nuk duhet të mungojë në një festë të Halloween! Shurupi i drurit jep ngjyrën e ndezur në aperitiv dhe hell me sy marshmallow krijon atmosferën e duhur të Halloween.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Martini me xhin
Martini me xhin

Porcione: 1 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Martini me xhin dhe vermut të thatë në jeshile gërvishtëse nuk duhet të mungojë në një festë të Halloween! Shurupi i drurit jep ngjyrën e ndezur në aperitiv dhe hell me sy marshmallow krijon atmosferën e duhur të Halloween.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Pije alkolike | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

 • 6 cl xhin
 • 1 cl vermut të thatë
 • 1 limoni
 • kuba akulli, për shije
 • shurup druri, për shije
 • marshmallows, për mbushje
 • çokollatë, për zbukurim

Udhëzime

 1. Vendosni kube akulli në një gotë përzierjeje.
 2. Shtoni xhin dhe vermut.
 3. Shtoni drurë sipas shijes.
 4. Më pas përzieni martinin të thahet mirë me një lugë. gotë.
 5. With Squirt the limon.
 6. Stretch 2 marshmallows on një hell druri.
 7. Vizatoni bebëzat mbi marshmallows me çokollatë të shkrirë.
 8. Vendosni hellin në gotën e martinit dhe shërbejeni për Halloween.

Vegla

 • Set koktej
 • Gaza Martini
 • Hell hell