Marule krokante ajsberg me domate, misër dhe majdanoz

Marule krokante ajsberg me domate

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

E freskëta me domate me lëng dhe misër të ëmbël është një darkë e lehtë ose një shtesë për një vakt të përzemërt. Sallata e freskët e bërë nga gjethet krokante përgatitet shpejt dhe ka një shije tepër të shijshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Marule krokante ajsberg me domate
Marule krokante ajsberg me domate

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

E freskëta me domate me lëng dhe misër të ëmbël është një darkë e lehtë ose një shtesë për një vakt të përzemërt. Sallata e freskët e bërë nga gjethet krokante përgatitet shpejt dhe ka një shije tepër të shijshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Evropë | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: sallatat | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • ½ kokë marule ajsberg
 • 2 domate
 • 80g misër
 • 150g salcë kosi
 • kripë, sipas shijes
 • 4-6 degë majdanoz, për shije

Udhëzime

 1. Prisni marulen e ajsbergut.
 2. Prisni domatet.
 3. Kulloni misrin.
 4. I perziejme te gjithe perberesit ne nje tas sallate.
 5. Serzojeni me kripe dhe salce kosi.
 6. Siper sallates me majdanoz te grire ose presh garniture dhe shërbeji.

Vegla

 • thikë
 • dërrasë prerëse
 • sallatë
 • serverët e sallatës