Meze me aroma të nxehta baguette me sallam, vezë dhe djathë

Meze me aroma të nxehta baguette me sallam

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 15 minuta

Nëse dëshironi të ecni shumë shpejt, atëherë këto të shijshme janë ideale për këtë. Një mëngjes i përzemërt, i shijshëm dhe aromatik mund të përgatitet këtu në vetëm 15 minuta. Përzierja e nxehtë e sallamit, djathit dhe majonezës është shumë mbushëse dhe duhet vetëm të përzihet pak para se të gratinohet.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Meze me aroma të nxehta baguette me sallam
Meze me aroma të nxehta baguette me sallam

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 15 minuta

Nëse dëshironi të ecni shumë shpejt, atëherë këto të shijshme janë ideale për këtë. Një mëngjes i përzemërt, i shijshëm dhe aromatik mund të përgatitet këtu në vetëm 15 minuta. Përzierja e nxehtë e sallamit, djathit dhe majonezës është shumë mbushëse dhe duhet vetëm të përzihet pak para se të gratinohet.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Europa Lindore | Përgatitja: Piqem | Menu: Mëngjesi, Snacks | Kuzhina: Receta polake

Përbërës

 • 3-4 salsiçe
 • Kopër, për shije
 • 100-120 g djathë
 • 1 vezë
 • 1 lugë majonezë
 • 1 lugë gjelle ketchup
 • 2-3 lugë vaj vegjetal
 • 8-10 feta baguette

Udhëzime

 1. Prisni imët salsiçen dhe koprën.
 2. E grini djathin në grimca të trashë.
 3. Përzieni vezën, majonezën dhe ketchupin së bashku në një enë.
 4. Rrihini mirë me një pirun ose rrahëse teli.
 5. Shtoni salsiçen, koprën , dhe djathin dhe perziejme.
 6. Lyejmë një tepsi me vaj.
 7. Sipër vendosim baguette.
 8. Përhapenim masën në secilën fetë.
 9. Pjekim në furrë të parangrohur në 200 °C për rreth 10 minuta derisa djathi. ka shkrirë.
 10. Kushtet e përfunduara të bagutës janë të nxehta shërbejini menjëherë për mëngjes.

Në vend të salsiçeve mund të përdoret edhe sallam ose proshutë.

Vegla

 • thikë
 • dërrasë prerës
 • tas
 • pirun
 • fletë pjekje