Meze të buta me salmon të tymosur, kopër dhe krem djathi

Meze të buta me salmon të tymosur

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Ato të lehta me salmon të tymosur, krem djathi të butë dhe kopër kanë shije të shijshme në feta bukë. Kafshimet e salmonit përgatiten shpejt dhe janë një fillim i mrekullueshëm.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Meze të buta me salmon të tymosur
Meze të buta me salmon të tymosur

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Ato të lehta me salmon të tymosur, krem djathi të butë dhe kopër kanë shije të shijshme në feta bukë. Kafshimet e salmonit përgatiten shpejt dhe janë një fillim i mrekullueshëm.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: dimrit | Rajon: Evropë | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Snacks | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

  • 4 feta bukë thekre
  • 8 lugë krem djathi
  • 8 feta salmon i tymosur
  • 8 degë kopër

Udhëzime

  1. Prisni 8 disqe të rrumbullakëta nga buka e thekrës.
  2. Mbërtheni kremin e djathit mbi bukë ose mbi të duke përdorur një qese tubash.
  3. Vendosni një fetë salmon të tymosur sipër secilit. nëse është e nevojshme.
  4. Edhe kafshatën e salmonit zbukurojeni me kopër dhe shërbejeni si meze.

Vegla

  • prerëse për biskota
  • thikë