Milkshake kremoze me lëng limoni, qumësht të kondensuar dhe krem pana

4 persona | 10 minuta

Milkshake kremoze apo një limonadë freskuese agrume? Në këtë pije të pazakontë, të dyja pijet takohen dhe bëhen një dyshe e shijshme.

Vlerësim: Ø 5 ( 4 vota )
Milkshake kremoze me lëng limoni
Milkshake kremoze me lëng limoni

4 persona | 10 minuta

Milkshake kremoze apo një limonadë freskuese agrume? Në këtë pije të pazakontë, të dyja pijet takohen dhe bëhen një dyshe e shijshme.

Vlerësim: Ø 5 ( 4 vota )

Përbërës

 • 2 limonë
 • 5-6 lugë qumësht i kondensuar
 • 50 ml krem i ftohtë
 • 2 grushta kube akulli
 • 350 ml ujë, me gaz

Udhëzime

 1. Shtypni lëngun nga limonët.
 2. Në një blender, bashkoni lëngun e limonit, qumështin e kondensuar, ajkën e ftohtë dhe kubat e akullit.
 3. Përziejini për 3 deri në 4 minuta derisa kubat e akullit të shtypen.
 4. Ndajeni limonadën bazë në gota Shtoni ujin e gazuar dhe përziejeni.
 5. Nëse nuk keni një blender me fuqi të lartë, përdorni një blender zhytjeje për të fryrë lëngun e limonit, qumështin e kondensuar dhe kremin e trashë, më pas shtoni akullin dhe ujin në gotë.

Vegla

 • blender me enë
 • goza për pije
 • blender, alternativë