Milkshake kremoze me mjedër me qumësht dhe akullore

Milkshake kremoze me mjedër me qumësht dhe akullore

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Milkshakeku i bërë nga mjedra dhe akullore të ngrira është veçanërisht kremoz. Milkshakeku me mjedër ka shije frute, aromatik dhe shumë freskues!

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Milkshake kremoze me mjedër me qumësht dhe akullore
Milkshake kremoze me mjedër me qumësht dhe akullore

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Milkshakeku i bërë nga mjedra dhe akullore të ngrira është veçanërisht kremoz. Milkshakeku me mjedër ka shije frute, aromatik dhe shumë freskues!

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Pranverë, Verë | Rajon: Evropë | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Pije joalkoolike, Receta me video | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

  • 300 g mjedra, të ngrira
  • 3 lugë akullore, p.sh. akullore me vanilje
  • 800 ml qumësht

Udhëzime

  1. Vendosni mjedrat e ngrira në një blender ose blender të gjatë dhe bëjini pure.
  2. Shtoni akulloren me vanilje dhe hidhni qumësht.
  3. Pastrojeni milkshake me mjedër në një blender ose me një blender zhytjeje dhe hidheni në gota.

Milkshake-u mund të përgatitet edhe me manaferra të tjera si boronica, luleshtrydhe ose manaferra të egra.

Vegla

  • Blender
  • Smoothie gotë me kapak