Milkshake me banane vegane me qumësht pjepri dhe bajame

Milkshake me banane vegane me qumësht pjepri dhe bajame

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 2 minuta

Një milkshake i shëndetshëm vegan me banane, pjepër, nektarinë dhe qumësht bajame. Milkshakeku me banane është shumë freskues dhe mbushës për ditët e nxehta të verës.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Milkshake me banane vegane me qumësht pjepri dhe bajame
Milkshake me banane vegane me qumësht pjepri dhe bajame

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 2 minuta

Një milkshake i shëndetshëm vegan me banane, pjepër, nektarinë dhe qumësht bajame. Milkshakeku me banane është shumë freskues dhe mbushës për ditët e nxehta të verës.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Vera | Rajon: Evropë | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Pije joalkoolike, Receta me video | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

  • 1 banane, e ngrirë, në copa
  • 250 g pjepër, në copa p.sh. pjepër
  • 150 g nektarinë, në copa
  • 600-800 ml qumësht bajame

Udhëzime

  1. Futni bananen, pjeprin dhe nektarinat e ngrira në blender.
  2. Shtoni qumësht bajame.
  3. Përziejini derisa të bëhet një masë homogjene.
  4. Hidhni milkshake me banane në gota dhe shijojeni.

Vegla

  • Blender
  • Kavanoza