Milkshake me çokollatë kremoze me banane, Nutella dhe akullore me vanilje

Milkshake me çokollatë kremoze me banane

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Milkshake me çokollatë fantastike e shijshme me banane të ëmbla të pjekura dhe Nutella me arrat është perfekte për një ditë vere. Milkshakeku është veçanërisht i shijshëm me akullore me vanilje dhe kakao.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Milkshake me çokollatë kremoze me banane
Milkshake me çokollatë kremoze me banane

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Milkshake me çokollatë fantastike e shijshme me banane të ëmbla të pjekura dhe Nutella me arrat është perfekte për një ditë vere. Milkshakeku është veçanërisht i shijshëm me akullore me vanilje dhe kakao.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Përbërës

 • 2 banane, të ngrira
 • 2 lugë Nutella
 • 1-2 lugë akullore me vanilje
 • 2 lugë kakao pluhur
 • 800 ml qumësht, 0,1% yndyrë

Udhëzime

 1. Vendosni bananet e ngrira në blender.
 2. Shtoni Nutella-n, akulloren me vanilje dhe pluhurin e kakaos.
 3. Hidhni qumështin dhe bëni pure qumështin deri sa të bëhet kremoz.
 4. Hidhni milkshake-in me çokollatë në gota dhe shërbejeni me kashtë.

Bananet e ngrira e bëjnë milkshake-un vërtet kremoz. Mund të përdorni edhe banane të zakonshme, veçanërisht ato të pjekura, sepse ato kanë shije të ëmbël në milkshake dhe janë shumë aromatike.

Vegla

 • Blender
 • Scoops akullore
 • Syze
 • Straws