Milkshake me luleshtrydhe me fruta me akullore

Milkshake me luleshtrydhe me fruta me akullore

Porcione: 1 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Përgatitja e këtij milkshake nuk është aspak e vështirë. I mbushur me vitamina, Milkshake Strawberry është një shtesë e shkëlqyeshme për çdo menu, pavarësisht nëse është një vakt i plotë me një shumëllojshmëri pjatash gustator ose një rostiçeri e thjeshtë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Milkshake me luleshtrydhe me fruta me akullore
Milkshake me luleshtrydhe me fruta me akullore

Porcione: 1 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Përgatitja e këtij milkshake nuk është aspak e vështirë. I mbushur me vitamina, Milkshake Strawberry është një shtesë e shkëlqyeshme për çdo menu, pavarësisht nëse është një vakt i plotë me një shumëllojshmëri pjatash gustator ose një rostiçeri e thjeshtë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Vera | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Pije te lehta | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

 • 300g qumësht i ftohur mirë
 • 200g akullore
 • 300g luleshtrydhe të freskëta
 • Krem fluturues, për servirje

Udhëzime

 1. Shpëlajini luleshtrydhet dhe hiqni zarzavatet.
 2. Vendosni manaferrat në kavanozin e blenderit të një blenderi dhe bëjini pure.
 3. Shtojeni akulloren tek kokrrat e grira.
 4. Hidhni qumështin dhe përziejini në masën më të lartë.
 5. Zbukuroni buzën e një gote milkshake me shurup luleshtrydhe.
 6. Hidhni milkshake në gotë, sipër me krem pana dhe shijojeni përmes një kashte.

Vegla

 • thikë
 • blender
 • milkshakeglass
 • kashtë