Mini cupcakes të ëmbël me krem mascarpone për Halloween

Mini cupcakes të ëmbël me krem mascarpone për Halloween

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 45 minuta

Të gjithë do t’i pëlqejnë këto bukuroshe të vogla me një krem mascarpone. Mini cupcakes shfrytëzojnë sa më shumë festën e Halloween-it dhe janë perfekte si për fëmijët ashtu edhe për të rriturit.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Mini cupcakes të ëmbël me krem mascarpone për Halloween
Mini cupcakes të ëmbël me krem mascarpone për Halloween

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 45 minuta

Të gjithë do t’i pëlqejnë këto bukuroshe të vogla me një krem mascarpone. Mini cupcakes shfrytëzojnë sa më shumë festën e Halloween-it dhe janë perfekte si për fëmijët ashtu edhe për të rriturit.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Piqem | Menu: pasta | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

Mini kifle

 • 200 g miell
 • 50 g niseshte misri
 • 2 lugë pluhur pjekjeje
 • 60 g sheqer pluhur
 • 1 f. Sheqer vanilinë
 • 1 vezë
 • 80 ml vaj luledielli
 • 130 g kos

Mbushje

 • 100 g mascarpone
 • 35 g sheqer pluhur
 • 75 g krem, i ftohtë
 • ½ fq. Ngurtësues kremi
 • Vanilje, e freskët nga mulliri
 • Ngjyrosje ushqimore, vjollcë
 • Dekorim me sheqer, sipas dëshirës

Udhëzime

Piqni Mini Muffins

 1. Rreshtoni kupat e mini kifleve me astar letre.
 2. Sitni miellin në një tas.
 3. Përzieni miellin e misrit dhe pluhurin për pjekje.
 4. Shtoni sheqerin pluhur, sheqer vaniljen, vezën, vajin dhe kosin.
 5. Të gjitha për të formuar një brumë të butë përziejeni.
 6. Hidhni brumin në zgavrat e mini kifleve.
 7. Pjekim mini kiflet në një furrë të parangrohur në 180 °C (nxehtësia e sipërme/në poshtme) për rreth 15-20 minuta.
 8. Lërini kiflet të ftohen.

përziejeni sipërimin

 1. Përzieni mascarponen me sheqer pluhur derisa të bëhet një masë. vjollcën e kremës nëse dëshironi.
 2. Hidhni kremin mascarpone në një qese tubacioni.
 3. Për të ftohur për të paktën 30 minuta.
 4. Aplikoni kremin e maskarpones tek mini kiflet.
 5. Dekoroni kekët me dekorime me sheqer sipas dëshirës tuaj .

Vegla

 • Përzierëse dore
 • Tasë
 • Kafsha për mini kifle
 • Kupa letre
 • Lugë
 • Qanse tuba