Mini mumie picash me djathë dhe ullinj si ide për Halloween

Mini mumie picash me djathë dhe ullinj si ide për Halloween

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 110 minuta

Në vend të një pice të madhe, mund të përgatisni shumë mini pica të vogla. Një recetë e thjeshtë për të, e cila mund të përgatitet në mënyrë të mrekullueshme si meze të vogla në formën e një mumje për Halloween.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Mini mumie picash me djathë dhe ullinj si ide për Halloween
Mini mumie picash me djathë dhe ullinj si ide për Halloween

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 110 minuta

Në vend të një pice të madhe, mund të përgatisni shumë mini pica të vogla. Një recetë e thjeshtë për të, e cila mund të përgatitet në mënyrë të mrekullueshme si meze të vogla në formën e një mumje për Halloween.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Evropë | Përgatitja: Piqem | Menu: Enë brumi, Pjekje të përzemërta | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

Brumë

 • 150 ml ujë
 • ½ lugë kripë
 • 300 g miell
 • 2 lugë vaj ulliri
 • ½ f. Maja e thatë

Mbushje

 • 60 g pasata me domate
 • Salame, sipas shijes
 • 100 g djathë, të prerë në feta
 • 50 g ullinj të zi

Udhëzime

 1. Grumbulloni ujin, kripën, miellin, vajin e ullirit dhe majanë e thatë në një procesor ushqimi për të formuar një brumë të butë.
 2. Lëreni brumin e picës në një vend të ngrohtë për rreth 1 orë. dhe piper.
 3. Lëreni brumin hollë dhe prisni mini-picat me gotë ose prestar.
 4. Picat vendosini në një tepsi të mbuluar me letër furre.
 5. Përhapeni me pasatën e domates.
 6. Prisni djathin në rrisni dhe vendosini mbi picat në formën e mbulesës së fytyrës së mumjes.
 7. Piqini picat në 200 °C për rreth 20 minuta.
 8. Prisni ullinjtë e zinj në rrathë dhe vendosini mbi picat e pjekura si sy.

Vegla

 • përpunues ushqimi
 • furçë kuzhine
 • thikë